Detaylar

Kategori Siyasi Düşünceler
Yayıncı İskenderiye Kitap
Liste Fiyatı 10.00
Format Kitap
Barkod 9786056490347
Yayın Tarihi 2014-11-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Anti Nuring; Altüst Edilen Yakın Tarih

Elinizde tuttuğunuz kitap ne bir polemik ne de tartışma içermektedir. Amaç yalnızca en yakın geçmişimize ait bir dizi gerçeğin ortaya konmasıdır.
Bilindiği gibi Friedrich Engels'in Marxizmin temel eserlerinden Anti Dühring; Eugen Dühring'in, Marxizmin yerini alması düşüncesiyle kendi sosyalizmine ilişkin yorumuna karşı savunma olarak yazılmış bir kitaptır.
Bu kitap ise bir savunma değildir. Yakın tarihimizle ilgili gerçeklerin ilk ağızdan ifadesi ve belgelerle desteklenmesidir.
Yazar, kendini ne Engels ile ne de bu kitabı Anti-Dühring ile karşılaştırıyor. Yalnızca, ironik bir dille gerçekleri anlatıyor.
Kitabımızın konusunu bir süre önce yayımlanan İnsana ve Demokrasiye Adanmış Bir Hayat... NURETTİN SÖZEN adlı kitap oluşturuyor. Söz konusu kitabın yanlış anlattığı veya çarpıttığı olaylara ışık tutuluyor. Ayrıca ihmal edilmiş isimler, hiç söz edilmeden geçiştirilmiş önemli olaylar gün yüzüne çıkarılıyor.
Yazar, yalnızca Altüst Edilen Yakın Tarih yanlış bilinmesin düşüncesiyle doğruları yazmaya ve belgelemeye gayret etmiştir. Bu amaçla da olayların içinde olan, kitapta sözü edilen veya edilmeyen kişilerle konuşmuş; günlük gazetelerde yayımlanan haberleri dikkate alarak ve adı geçen kitabı kelime kelime gözden geçirerek doğruları yazmaya çalışmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ergun Göknel

Satış

10.00
Liste Fiyatı : 10.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim