Detaylar

Kategori Roman - Günümüz
Yayıncı Artemis Yayınları (Kampanya)
Liste Fiyatı 18.00
Format Kitap
Barkod 9786051423692
Yayın Tarihi 2013-12-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 296
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Aslan Gözleri

Claire Berlinski, CIAyle ilgili en iyi ve kesinlikle en komik romanı yazdı (!) Tabii ki bu, onun, neslinin en acar casusu olduğu anlamına gelmiyor. Aslan Gözlerinin Pariste yaşayan ve yazarıyla aynı adı taşıyan kahramanı Claire Berlinski de, tesadüf bu ya, casus romanları yazıyor.
Claire, çalışmalarını beğenen İranlı bir arkeologla internet üzerinden yazışmaya başladığında, bu sanal arkadaşlığı o kadar da önemsemedi. Ne de olsa pek çok insan casus romanlarını severdi. Pek çok insan birbiriyle internette tanışırdı. Ve pek çok insan, internet üzerinden flört ederdi. Ancak Claire, Aslan diye hitap ettiği bu etkileyici İranlının önerisi üzerine İstanbula gittiğinde, kendini gerçek bir casus romanının içinde buldu. Hayat, tehlikeli bir biçimde sanatı taklit ederken, Claire, yavaş yavaş Aslanın, düşündüğü kişi olmadığını görüyordu. Aslan için de durum farklı değildi. Bu iki yabancının hayatlarının kesişmesi sadece bir tesadüf müydü? Yoksa kaderleri masa başında mı planlanmıştı?

Çok az kitap vardır ki kapağını kapar kapamaz yazara ait tüm eserlere sahip olmak istersiniz. İşte Aslan Gözleri de öyle bir roman. Harika, zekice yazılmış ve entrika dolu.
-Atlanta Jewish TimesMuzip. Eğlenceli. Canlı ve enerjik. Paris ve İstanbul üzerine yapılan keskin toplumsal yorumlar, romanı daha eğlenceli hâle getiriyor. - Publishers Weekly

Hem gerilimli bir casus romanı hem de hoş bir romantik komedi olabilecek bir aşk ve casusluk hikâyesi. - Tuscon Citizen


Claire Berlinski
Californiada doğan Berlinski, modern tarih üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra Oxford Üniversitesi, Balliol Collegeda uluslararası ilişkiler doktorası yaptı.
Aslan Gözlerinin kahramanı gibi Paris ve İstanbulda yaşıyor. Sahiplendiği sokak hayvanları, bir hayvanat bahçesini doldurabilir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Claire Berlinski
Çevirmen   : Selim Yeniçeri

Satış

18.00
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim