Detaylar

Kategori Tarih Araştırmaları
Yayıncı Doğan Kitap
Liste Fiyatı 26.75
Format Kitap
Barkod 9786050961058
Yayın Tarihi 2019-08-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 230

Çanakkale Olmasaydı... O Olmasaydı...

Mustafa Kemal'in askeri dehasını ortaya koyduğu Çanakkale Savaşı'nın hiç bilinmeyen yönleri...
O olmasaydı... O, yaşamını hiçe sayarak süngü takmış askerinin önünde hücum emri vermeseydi... Ya da bu süngü hücumlarından birinde göğsünde patlayan şarapnel misketi cebindeki saati parçalamayıp da O'nu bizden koparmış olsaydı bu savaş gene kazanılabilir miydi? Büyük olasılıkla evet! Çünkü O yalnız değildi. Çoğu gönüllü yüzlerce, binlerce, on binlerce Mustafa Kemal; bütün bir millet vardı Çanakkale'de, ama itiraf edelim: O olmasaydı ne bir Kurtuluş Savaşımız olurdu ne de bir Türkiye Cumhuriyetimiz!
Cesaret ve kahramanlığın destanı olan Çanakkale Savaşı, sonuçları bakımından tarihimizde bir dönüm noktası oldu. Çanakkale'de kazanılan beklenmedik zafer ülkenin kaderini değiştirdi ve tarihe benzersiz bir kahraman kazandırdı: Mustafa Kemal.
Gazeteci-yazar Orhan Karaveli, işte bu destansı savaşı anlatıyor. Mustafa Kemal'in komutasındaki askerlerden biri olan Hasköylü Tevfik'in 99 yıl önce cephede tuttuğu güncesini ilk kez gün yüzüne çıkararak okurla paylaşıyor. Ve Mustafa Kemal'in askeri dehasını ortaya koyduğu Çanakkale Savaşı'nı hiç bilinmeyen yönleriyle ele alıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Orhan Karaveli

Satış

26.75
Liste Fiyatı : 26.75
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim