Detaylar

Kategori Osmanlı Dönemi
Yayıncı Altın Kitaplar
Liste Fiyatı 54.00
Format Kitap
Barkod 9789752109551
Yayın Tarihi 2017-08-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 656
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Osmanlı İmparatorluğun Yükselişi ve Çöküşü

ATATÜRK kitabı yazarı Lord Kinross´dan Osmanlıları, günümüz Türkiye´sinin sorunlarını ve hatta Ortadoğu´nun bugünkü siyasi durumunu anlamamızı sağlayan oldukça önemli bir eser.
Günümüzün uluslararası güç ve çıkar rekabetinin gerçekleştiği Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu coğrafyasına hâkim olmuş bir impa-ratorluğu anlamak, kuşkusuz bu bölgede bugün neler olup bittiğini anlamak için kritik bir öneme sahip. Bu nedenle, Osmanlılar üzeri-ne Batı´da çok ayrıntılı, bilgi ve veriye dayalı spesifik çalışmalar üretildi. Osmanlı İmparatorluğu´nun tarihi, son dönemde özellikle Ame-rika´da tarihçilerin yoğun ilgi ve çalışma konusu oldu. İmparatorluğun belirli dönemlerine ait sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konu-larda bilgi ve verilerle dolu akademik çalışmalar yapıldı.
Lord Kinross´un Osmanlı kitabını diğer tarih kitaplarından ayıran en önemli özellik, Osmanlı tarihinin 600 yılını, bütün yönleriyle ve ga-yet akıcı bir üslupla tek bir cilde sığdırması. Kinross, okuyucuya kuşbakışı olarak Osmanlı tarihini akademik tarihçiliğin ayrıntıcı, bilgi ve veriye boğulmuş tekdüzeliğinden çıkararak bir bütün halinde sunuyor. Üstelik bir roman havasında ve düşündürücü anekdotlarla. Kinross, Atatürk´ü ve Türkiye´nin modernleşmesini aynı üslupla anlattığı ilk kitabından sonra, yeni Türkiye´yi ve onun liderini çıkaran imparatorluğun büyük fotoğrafını sunuyor.

YAZAR HAKKINDA:
Yazar ve gazeteci Lord Kinross, 1904´te İngiltere´de soylu bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmiş, 1925´te Oxford Balliol College´i bi-tirmiştir. Çeşitli gazetelerde çalışmış, genç yaşta birçok ülkeyi gezip tanımıştır. 1944´ten 1947´ye kadar da Kahire´deki İngiliz Büyü-kelçiliği´nde görev yapan Lord Kinross ATATÜRK Bir Milletin Yeniden Doğuşu adlı kitabını hazırlamak üzere Türkiye´de de uzun süre kalmış, bu önemli incelemeyi beş yılda tamamlamıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Lord Kinross
Çevirmen   : Meral Gaspıralı

Satış

54.00
Liste Fiyatı : 54.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim