Detaylar

Kategori Modern Sanatlar
Yayıncı Yapı Kredi Yayınları ( YKY )
Liste Fiyatı 12.04
Format Kitap
Barkod 9789750829444
Yayın Tarihi 2014-06-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 104
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?

Evrim Altuğnun Kasım-Aralık 2012te gerçekleşen halka açık dört konuşmanın dökümünden ve e-maille yaptığı bir söyleşiden hazırladığı bu yayın, sanat sektörünün önemli bir parçası olan galericileri anlatıyor.
Türkiyede galericilik tarihinin yazımına bir katkı amacıyla yapılan Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor? başlıklı konuşmalar dizisi, eski ve yeni kuşak galericilerin tecrübelerini, birikim ve bilgilerini paylaştığı bir nevi alan araştırması oldu.
Konuşmalar Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılıkın davetiyle sanat eleştirmeni Evrim Altuğnun yönetiminde, Koç Üniversitesinin İstiklâl Caddesindeki ANAMED binasında Kasım-Aralık 2012de gerçekleştirildi.
Türkiyede galerilerin dünü bugünü, sanatçı-galeri-koleksiyoner ilişkisi, Türkiye çağdaş sanatı ile dünyada sanatın geleceği gibi konuların tartışıldığı konuşmalar bu kitapta toplandı.
Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor? kitabında akıcı bir dille tartışılan sanat dünyasının renkli meseleleri, ilk ağızdan yorumlar ve hatıralar sanatseverler kadar bütün okurların ilgisini çekecek nitelikte.

Konuşmalarda yer alan galericiler:

Emeği Geçenler

Yazar   : Evrim Altuğ

Satış

12.04
Liste Fiyatı : 12.04
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.