Detaylar

Kategori Tarih Araştırmaları
Yayıncı Nokta Kitap (Promosyon)
Liste Fiyatı 12.50
Barkod-ISBN 9789944174442
Yayın Tarihi 2017-04-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Alamut Kalesi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210

Alamut Kalesi

ALAMUT KALESİ'NİN BUGÜNE KADAR GİZLİ KALMIŞ SIRLARI BU KİTAPLA SU YÜZÜNE ÇIKIYOR...
DÜNYA TARİHİNİN EN GİZEMLİ VE EN KORKULAN LİDERLERİNDEN BİRİ OLAN HASAN SABBAH, KURDUĞU HAŞHAŞİLER ÖRGÜTÜYLE, ETKİSİ BUGÜN BİLE DEVAM EDEN BİR OLUŞUM GERÇEKLEŞTİRMİŞ VE DÜNYA TARİHİNDE YENİ BİR SAYFA AÇMIŞTIR.

Haşhaşiler, tarihte görülmüş en akıl-ötesi tarikat örgütüne sahip olan topluluktur. Henüz 9. yüzyılda İsmaili tarikatının içinden çıkmış olan bu tarikat, Kuzey İran'da otonom bir bölge oluşturarak, etraflarındaki tüm güç odaklarına saldırma ve kendi dünya görüşlerini yaşama geçirme sevdasıyla uzunca bir zaman savaşım vermiştir. Hasan Sabbah, diğer adıyla Seyduna, bu tarikatı gerçek bir savaşçı dervişler tarikatı olarak kurmuş, İsmaililik ve bir çeşit Nihilizmle beslenen teolojik anlayışlarını kısa zaman içerisinde oldukça geniş bir coğrafyaya yaymayı başarmıştır.
Elinizdeki kitap, Haşhaşi hareketinin Moğollar tarafından ortadan kaldırılmasından bin yıl sonra, İngiliz araştırmacı Peter Willey tarafından bölgede yapılan ilk bilimsel araştırmaların notlarından oluşmaktadır. Bölge halkı ve Haşhaşilerden günümüze kalan tarihsel bulguları detaylı bir biçimde anlatan Willey, binlerce yılın tozunu Haşhaşi efsanesinin üzerinden kaldırarak, 21. yüzyıl insanına oldukça büyük bir hizmet sunmaktadır. Kendi alanının ilk çalışması olan eser, meraklıları için oldukça ilginç bilgi ve bulgular içermekte, tarihin derinliklerine gömülen bir efsaneyi günümüz gerçekliğine taşımaktadır.
Merak ve keyifle okuyacaksınız...

Emeği Geçenler

Yazar   : Peter Willey

Etiketler

Vitrindekiler

Satış

12.50
Liste Fiyatı : 12.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim