Detaylar

Kategori Dünya Tarihi
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım (Kampanya)
Liste Fiyatı 32.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786051716169
Yayın Tarihi 2017-12-04
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Doğu Batı Sokağı; Soykırım ve İnsanlığa Karşı İşlenen Suçların Kökenleri Üzerine
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 480
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 210

Doğu Batı Sokağı; Soykırım ve İnsanlığa Karşı İşlenen Suçların Kökenleri Üzerine

Sands, Hitler'in Üçüncü Reich dönemindeki akıl almaz mezaliminin sonucunda ortaya çıkan ve dünyayı değiştiren hukuki kavramların gelişim sürecini, geçmişte kalan sırların açığa çıktığı, duygu dolu, şahsi bir dedektiflik öyküsüyle birlikte sunuyor. Ukrayna'nın küçük Paris'inde, birbirlerini tanımaksızın aynı üniversitede, aynı profesörlerden eğitim görüp soykırım ve insanlığa karşı suç fikirlerini eşzamanlı olarak üreten iki adamın kişisel ve düşünsel evrimini takip ediyor. Doğu-Batı Sokağı tarih anlayışımızı, uygarlığın toplu katliamla nasıl başa çıkmaya çalıştığına dair fikirlerimizi ve en nihayetinde dünyaya bakışımızı değiştirecek.

İyi bir yazar olan Sands sahneleri öylesine ilgi çekici ve samimi bir dille kurguluyor ki, eserinin başarılı olmaması mümkün değil... Sürükleyici, aydınlatıcı ve duygu yüklü bir kitap bu.

-Samuel Moyn, The Wall Street Journal

Olağanüstü bir keşif yolculuğu ... merak uyandıran bir macera... Sands'in kitabına konu olan kişiler inanılmaz açıklamalarda bulunuyor.

-İsabel Hull, London Review Of Books

Doğu-Batı Sokağı yaşam öykülerini bir neslin müşterek biyografisi halinde bir araya getiriyor... Fevkalade, ilginç, etkileyici ve güçlü bir kitap.

-Mark Mazower, Fİnancial Times

Özellikler

Etiketler

Vitrindekiler

Satış

32.00
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim