Detaylar

Kategori Siyaset Felsefesi
Yayıncı İnkılâp Kitabevi
Liste Fiyatı 25.00
Format Kitap
Barkod 9789751036377
Yayın Tarihi 2015-11-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 137 X 215

Estetize Edilmiş Yaşam; Sanattan Savaş ve Siyasete Alman Faşizminin Kuramları

Ünsal Oskay, bu derlemesinde, Benjamin üzerine yazdığı iki makalesini, Benjamin'in Alman Faşizminin Kuramları başlıklı incelemesiyle Ansgar Hillach'ın bu inceleme hakkındaki bir değerlendirmesini ve yine Benjamin'in Tarih Üzerine Tezler adlı çalışmasını Alman Faşizminin Kuramları ekseninde bir araya getiriyor.

Kitabın merkezini oluşturan Benjamin'in Alman faşizminin oluşumuna ve yükselişine getirdiği özgün yorumlar, eleştirel teori dünyasında önemli bir yere ve değere sahiptir. Yaşadığımız tarih döneminin olumsuzlukları karşısında neler yapılması gerektiğini; özgürleşim beklentilerimizi canlı tutabilmek ve tarihin akışına belirli bir oranda da olsa etkide bulunabilme olanaklarını bütünüyle heder etmemek için, neler yapılabileceğini görebilmek adına Estetize Edilmiş Yaşam ayrıca dikkat çekmektedir.

Benjamin, bu kitapta inceleyeceğimiz Alman Faşizminin Kuramları'nda, kendi zamanı olan bir tarih döneminde yaşanmış 'Faşizm' olgusunu açıklığa kavuşturmaya çalışıyor. Faşizmi de, faşizmin geniş sayıda insanlar tarafından kabul edilebilme koşullarını da, 'faşizmin' bilinen dar analiz sınırlarını aşarak ele almak gerektiğini gösteriyor bize. Benjamin'e göre, faşizmin oluşumu da, topluma kendini kabul ettirebilmesi de, modern toplumların kültür yaşamının kendi işleyişinden ve işlevlerinden yararlanarak olmaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Walter Benjamin
Çevirmen   : Ünsal Oskay

Satış

25.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim