Detaylar

Kategori Tarihi Kişilikler
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım (Kampanya)
Liste Fiyatı 20.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786051064017
Yayın Tarihi 2011-11-04
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 426
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 215

Julian Assange Onaylanmamış Otobiyografi

INTERNETTE YAYINLADIĞI BELGELERLE TÜM DÜNYAYI KARIŞTIRAN, DAHA YAYINLAMADIĞI BELGELERLE ULUSLAR ARASI SİYASETİ KARIŞTIRACAK VE TÜM DÜNYADA ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇISI OLARAK ÜNLENEN LULIAN ASSANGENIN KENDİ AĞZINDAN ÇARPICI YAŞAMÖYKÜSÜ!..

WIKILEAKS BELGELERİ ,TECAVÜZ,HACKERLIK,GİZLİ SERVİSLER,HAPİSHANE GÜNLERİ, VE TÜM DÜNYANIN HAYRANLIĞINI KAZANAN BİR ÖZGÜR RUH

WikiLeaks. Julian Assange Daha birkaç yıl önce hayatımıza girerek, çeşit çeşit komplo teorileri kadar, Internet kamuoyunun yeni bir dünya umutlarına yönelik hayal gücünü ateşleyen birbirinden ayrılmaz iki isim.

Marshall McLuhanın öngörüsü 50 yıl bile geçmeden gerçek oldu: Küresel bir köye dönüşen dünyamızda bu iki isim, sadece birkaç yıl gibi kısa süre içinde tüm ezberleri bozdu, bildik dünya görüşlerinin sağdan sola tüm yelpazesini dağıttı; her iki taraftan da eleştiri ve/veya övgü alarak kendi bildiği yolda işini yapmaya devam ediyor.

Kendi bildiği yolun ne olduğunu Julian Assange bu kitapta anlatıyor: Avustralyada geçen çocukluğu ve ilk gençliğinden beri adil bir dünyanın peşinde koşuyor. İçinde bulunduğumuz ileri teknoloji çağında, iktidar sahiplerinin artık işlerini gizlice yürütemeyeceğini söylüyor; bu sürecin, büyük şirketlerin, bankaların ve elbette devletin, kapalı kapılar ardında yürüttüğü işleri gözler önüne sererek, tek tek insanları, halkı, kısacası kamuyu güçlendirecek WikiLeaks gibi öncülerle yürüyeceğini söylüyor: WikiLeaks tüm dünyada iktidarı denetleyen, bu alanda basının geleneksel yerini üstlenen çağdaş bir mekanizmadır.

WikiLeaks, güçlüyü iktidarından soyuyor; bunu da, onun gizli işler çevirme gücünü elinden alarak yapıyor. Bu güç olmazsa, yaşamın daha adil olacağına inanıyor.

Peki, ya Assange ve WikiLeaks hakkında komplo teorileri? Onlara kulak vermemek, varlık nedeni olan bilme hakkına ters düşerdi: Tunus ve ardından Mısırda kıvılcımlanıp tüm Arap dünyasını sararak Arap Baharı diye adlandırılan reformcu yangının WikiLeaksin Cablegateiyle başladığı söyleniyor. Henüz bu reform hareketinin nereye gideceği belli değil: Yeni bir İslamî köktenciliğe yol açabileceği gibi, bu ülkelere Batı demokrasisini de getirebilir Ama eşit şekilde, ABDnin 2003de açıkladığı Genişletilmiş Ortadoğu Projesinin bir ürünü de olabilir.

Yaşamımız Internetle tepeden tırnağa değişti değişmesine... ama bu değişimin kimin işine yaradığını önümüzdeki birkaç yılda daha berrak bir şekilde göreceğimiz anlaşılıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   :

Satış

20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim