Detaylar

Kategori Zeka Oyunları
Yayıncı Paloma Yayınevi
Liste Fiyatı 27.00
Format Kitap
Barkod 9786058722866
Yayın Tarihi 2013-01-14
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 280
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 245

Kağıt Oyunu Maceraları

Sonradan bir romancıya dönüşen Macar briç yazarı Géza Ottlik, briç oyununun ileri düzeyine özgü bazı garip ve büyüleyici yönlerini keşfetmek ve inceleyip tahlil etmek gibi kimselerin erişemediği bir dehaya sahipti.

Sonradan briç konusunda yazmaya başlayan İskoç roman yazarı Hugh Kelsey briç konusunda herkesçe büyük usta olarak kabul edilen ve briç kitapları bütün dünyada bilinip okunan bir yazardı; özellikle çok yüksek düzeydeki briç problemlerini analiz etmesi ve çok karmaşık olan fikirlerini sade bir dille anlatabilmesiyle ün kazanmıştı.

Bu ikilinin ortak çalışmasının sonucunda alışılagelmişin çok üstünde, inanılmaz nitelikte ve güçlü bir kitap çıktı ortaya.

Bu maceralara dalmaya kalkışan okur müthiş bir entelektüel meydan okumaya karşı hazırlıklı olmalı. Zira okurun düş gücü harekete geçecek ve estetik duyumları öylesine etkilenecek ki belirli kâğıt oyunları ve kombinasyonlarının arasına daldığında bunların güzelliği karşısında neredeyse lirik bir zevk alacaktır.Kuşkusuz kâğıt oyunu ve defans konusundaki klasikler arasındaki yerini alacaktır.
R. A. Priday, Sunday Times

İnanılmaz güzellikte bir kitap.
E. P. C. Cotter, Financial Times

Heyecan verici ve özgün
Eric Bowtell, Oxford Times

Emeği Geçenler

Yazar   : Geza Ottlik
Yazar   : Hugh Kelsey
Yazar   : Geza Ottlik;Hugh Kelsey
Çevirmen   : Samim Öztek

Satış

27.00
Liste Fiyatı : 27.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim