Detaylar

Kategori Roman - Fantastik
Yayıncı Pegasus Yayıncılık
Liste Fiyatı 324.90
Format Kitap
Barkod 9786052996799
Yayın Tarihi 2019-05-29
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 2216
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kızıl Kraliçe Serisi Kutulu Özel Set (5 Kitap Takım)

KIZIL KRALİÇE - 1

İNSANLARIN KANA GÖRE SINIFLARA AYRILDIĞI BİR DÜZEN...
BÜYÜLÜ, TANRISAL YETENEKLERİYLE DİĞERLERİNE HÜKMEDEN GÜMÜŞLER,
ONLARIN GÖLGESİNDE HAYATTA KALMAYA ÇALIŞAN, SIRADAN KIZILLAR...

İKTİDAR TEHLİKELİ BİR OYUNDUR.
PEKİ, KAZANMAK İÇİN NE KADAR KAN KAYBETMEK GEREKİR?

KANLA BÖLÜNMÜŞ BİR DÜNYADA, KAZANANI BELİRSİZ BİR VAROLUŞ MÜCADELESİ...

Mare Barrow'un dünyasında kanın rengi, va­roluşun biçimini belirlemektedir. Doğaüstü yeteneklerle donatılmış Gümüşler, köle gibi çalıştırdıkları ve savaşta ölüme gönderdikleri Kızıllara hükmetmektedir. Yoksul bir Kızıl kasabasında yaşayan on yedi yaşındaki Mare, talihsiz olaylar sonucu bir Gümüş sarayında çalışmaya başlar. Ancak Kızılların başkaldırı hareketini örgütleyen Kırmızı Muhafızlar'ın davasını ateşleyecek kıvılcımın kendi parmaklarının ucunda ol­duğunu fark edince bambaşka bir oyunun ortasında kalır.

Yalanlar üzerine kurulu bir düzende Kızıl­ların Gümüşlere, bir prensin diğer prense ve Mare'nin kendi kalbine karşı mücadele ettiği bu tehlikeli oyunda tek mutlak gerçek, iha­nettir.

Romantizm ve devrimin çarpıştığı, iktidar ve adaletin düelloya çıktığı, içinizi yakacak, hayal gücünüzü ateşleyecek bir macera.

- USA Today

Aveyard, muhteşem bir evren yaratmış. Irk eşitsizliği, refahın adaletsiz dağılımı, çevre kirliliği, savaşlar, siyasi yozlaşma ve medyanın ürkütücü gücü gibi sorunları yansıtan bu evrenin içine çekileceksiniz.

- VOYA

İstikrarsız bir dünyada, güçlü bir başkahraman.

- Booklist

CAM KILIÇ - KIZIL KRALİÇE 2

Ben bir kılıcım; şimşekten ve ateşten doğdum.
Kalbimin kırılmasından korkmuyorum.
Acıdan korkmuyorum.
Sadece boşluğa uyanmaktan korkuyorum.
Yalnız bir fırtınada tek bir şimşek olmaktan.
Ben bir kılıçsam, camdan yapılmışım ve çatlamaya başladığımı hissediyorum.

Mare Barrow sadece farklı olduğunu biliyor. Mare'nin kanı, Poyraz'daki sıradan her insanınki gibi kırmızıdır ancak Gümüş yeteneği, yani şimşekleri kontrol etme gücü nedeniyle saray onu gizlemiş ve himayesine almak istediği bir silaha dönüştürmüştür. Genç kız, tahtı ele geçirmek için ona ihanet eden arkadaşı Prens Maven'dan kaçmayı başardığında ise şaşırtıcı bir gerçeği keşfeder: Kendisi gibi farklı olan başkaları da vardır.

İntikam arzusuyla dolu ve artık taç giymiş bir kral olan Maven peşindeyken, Mare yeni bir göreve atılır: Kendisi gibi yetenekleri olan Kızıl-Gümüş insanları toplayıp bir ordu kuracaktır. Yükselen bir şafak kadar kızıl, gümüş bir mermiden daha hızlı; zalim yöneticileri devirebilecek kadar güçlü bir ordu.

Ancak iktidar tehlikeli bir oyundur ve Mare bedelini artık bilmektedir.

Kızıl Kraliçe'nin hayranları hayal kırıklığına uğramayacak. Aveyard'ın üslubu akıcı, hızlı ve vahşi; Cam Kılıç'ta, serinin ilk kitabına işlediği macera, gerilim ve adrenalinle nişan alıyor, tetiğe basıyor ve hedefi on ikiden vuruyor.

- The Guardian

Tehlikeli, heyecan verici ve keskin şaşırtmacalarla dolu bu devam kitabı çok ilgi çekici ve nefes kesici.

- Booklist

Yüksek tempolu ve macera dolu Cam Kılıç çok güçlü; serinin sabırsız takipçilerini ve distopik fantazya okurlarını memnun edecek.

- VOYA

KRALIN KAFESİ - KIZIL KRALİÇE 3

KAFESTE TUTSAĞIM.
AMA SAVAŞMADAN TESLİM OLMAYACAĞIM...
BURADAN YA O ÇIKACAK... YA DA BEN.
GÖRÜN BENİ. ONUN NASIL YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖRÜN.
BEN ŞİMŞEK KIZIM. BEN FIRTINAYIM.
DÖKÜLEN KIZIL KANLARIN İNTİKAMINI ALACAĞIM.

İSYAN ATEŞİ TUTSAKLIKLA KÖRÜKLENECEK...

Mare Barrow şimşeği olmadan tamamen güçsüz düşmüştür ve ölümcül hatalarını unutamamaktadır. Bir zamanlar sevdiği, yalan ve ihanetlerden ibaret bir çocuğun merhametine kalmıştır. Artık kral olan Maven, ülkesini ve tutsağını kontrolü altına alabilmek için entrika ağları örmeye devam etmektedir. Mare sarayda tutsakken, artık gölgelere saklanmak istemeyen Kırmızı Muhafızlar organize olup kendilerini eğitmeye başlar. Mare'den uzak kalmaya dayanamayan sürgündeki prens Cal ise onu geri getirebilmek için her yolu denemeye hazırdır.

Bu savaşta aynı soydan gelenler birbirine sırt çevirirken iki taraf da sadakatle sınanacak...

İç çatışmalar ve saray entrikalarıyla dolu.

- Kirkus Reviews

Yine heyecan verici bir sonla okurları merak içinde bırakacak.

- Booklist

Aveyard'ın küçük şimşek kızı hatalar yapan ve insanın kendisinden bir şeyler bulduğu bir karakter... Yazar, henüz kazanılmamış bir savaşla dördüncü kitaba hazırlık yapıyor.

- Publishers Weekly

ZALİM KRALLIK

KANLI GEÇMİŞ VE ACITAN GERÇEKLER...

BİRİ GÜMÜŞ, BİRİ KIZIL; BÜYÜLEYİCİ İKİ KADIN.
TEK BİR ADALET SAVAŞI:
KIZILLAR, GÜMÜŞLERE KARŞI.

KRALİÇE'NİN ŞARKISI

Kral Tiberias'ın ilk eşi Kraliçe Coriane gizli bir günlük tutmaktadır; bu, saraydan kimsenin zihnini ona karşı kullanmayacağından emin olmanın tek yoludur. Coriane, veliaht prensle tatlı-sert flörtleşmelerini, yeni prens Cal'in doğumunu ve kraliyet yaşantısının ölümcül mücadelelerini yalnızca bu günlükle paylaşmaktadır. Ancak iktidarın korkunç bedelini ödeme zamanı genç Kraliçe'ye günbegün yaklaşıyordur...

ÇELİK YARALAR

Diana Farley güçlü bir asker olarak yetiştirilmiştir ancak Poyraz'da isyan tohumları ekme görevi, beklediğinden daha zordur. Başkente gerçekleştireceği ilk saldırı için karaborsa tüccarlarını, kaçakçıları ve radikalleri Kızıl Muhafızlar'a katmaya çalışırken bütün operasyonun anahtarı olabilecek bir bağlantıyla tanışır: Önemsiz bir kasabada önemsiz bir yankesici olan Mare Barrow'la...

Aveyard'ın kusursuz ve nefes kesici üslubuyla bir kez daha hikâyeyi efsanevi bir seviyeye taşıyabilmesine hayran kaldım. Sade olay örgüsünün, hikâyelerin sonunda büründüğü sıradışı güzelliğe bayıldım.

- TheGuardian.com

Bir kitaptan beklediğim her şey Zalim Krallık'ta mevcut: Gerçek duygular, etkileyici karakterler, detaylı bir evren ve yazarın beni karakterlere bağlamayı başardığının kanıtı olarak kalbime saplanan sızı. Aveyard'ın yetenekli olduğunu biliyordum ama bu kitap, Kızıl Kraliçe'den bile güzel.

- LovableReader.com

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Belgin Selen Haktanır
Çevirmen   : Onur Kınacı Birler
Yazar   : Victoria Aveyard

Satış

324.90
Liste Fiyatı : 324.90
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim