Detaylar

Kategori Hikaye - Öykü
Yayıncı Can Yayınları
Liste Fiyatı 22.50
Format Kitap
Barkod 9789750718335
Yayın Tarihi 2013-07-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 224
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Mario İle Sihirbaz; Toplu Öyküler 2

Mario ile Sihirbaz / Toplu Öyküler II, aralarında çok sevilen ve bu kitaba adını veren Mario ile Sihirbazın da bulunduğu, Thomas Mannın geç dönem öykülerini bir araya getiriyor.
Yazarın 1919-1943 yılları arasında kaleme aldığı geç dönem öyküleri, Toplu Öykülerin birinci cildi Zor Saatte yayımlanan erken dönem öykülerinden farklı bir izleğe sahip. Zor Saatteki öykülerinde daha çok sanatçı sorunsalına odaklanan yazar, ikinci cilt Mario ile Sihirbazda gözlem gücünü bu kez keskin insanın en derin, en kuytu duygularını betimlemek için kullanıyor.
Mario ile Sihirbaz, kesin, açık ve dolaysız diliyle Alman öykücülüğüne yeni bir üslup getiren Nobel ödüllü Thomas Mannın, hayranlık verici bir olgunluk dönemi eseri.
Herkesi bekletiyordu, bunun doğru ifadesi herhalde böyledir. Sahneye çıkışını geciktirerek gerilimi artırıyordu. Bu tavrı anlaşılıyordu da, ama sonsuza kadar değil. Dokuz buçuğa doğru seyirciler alkışa başladı, alkışlamak aynı zamanda alkış isteğini de dile getirdiğinden haklı sabırsızlıklarını ifade etmenin sevimli bir şekliydi. Ufaklıklar için buna katılmak eğlencenin parçasıydı. Her çocuk alkış tutmayı sever.

Emeği Geçenler

Yazar   : Thomas Mann
Çevirmen   : Sami Türk

Satış

22.50
Liste Fiyatı : 22.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim