Detaylar

Kategori Parapsikoloji - Gizem
Yayıncı Hermes Yayınları
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9789756130346
Yayın Tarihi 2020-02-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 15.Baskı
Sayfa Sayısı 184
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Peygamber Enok'un Kitabı

Kitapta İdris'i de an. Çünkü o, özü sözü doğru olan bir peygamberdi. Onu yüce bir yere yükselttik (Meryem Süresi 56-57) Kuran-ı Kerim

1500 yıldır kayıp olan bir kutsal kitap, 1773 yılında Habeşistanda bir manastırda bulundu. Peki hem Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız eden ne vardı?

Enok (Hanok) hem Tevratta hem de İncilde anılmakta. Kuranda Hz. İdris olarak anılıyor. Tufan öncesi bu peygamber Nuhun büyükbabasıydı. Ölümü tatmadan 365 yaşında göğe alındı. Bazı eski yazarlara göre bilim ve sanatları, yazı yazmayı ilk öğreten kişi Hermes, Thoth ve/veya Merkür ile birdi.

Kitap, Tevrat gibi kutsal metinlerde anlaşılmayan ve kısa bir şekilde aktarılan birçok şeyi ayrıntılı bir şekilde betimliyor. Dehşet verici şeyler... Bunlar din adamlarını rahatsız etmiş olabilir.

Adem ve Havvanın torunları dünyaya daha yeni nüfuz ederken Düşmüş Melekler yeryüzüne indiler... Tanrının emirlerine karşı geldiler. İnsanlarla iç içe oldular. İnsanlara savaş, kozmetik, kıymetli taşlar ve günümüzde yaygın nice ilim ve sanatı öğrettiler. İnsanlarla düşüp kalktılar, melez çocukları dehşet saçan devler Nefilimdi. Sonra dünya çatırdadı, ekseni kaydı ve büyük bir tufan her şeyi alıp götürdü.

Enokun Kitabı tarih öncesi uzaylı ziyaretçiler, batık kıtalar gibi birçok varsayıma yol açmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif
Çevirmen   : Günyüz Keskin

Satış

30.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim