Detaylar

Kategori Anı - Anlatı
Yayıncı Doğan Kitap
Liste Fiyatı 25.00
Format Kitap
Barkod 9786050918311
Yayın Tarihi 2014-04-04
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 352
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 235

Şarık Tara- Sınırların Ötesinde

Şarık Taranın iş yaşamı ve uluslararası ilişkiler...


Neden Anlattım?
Hayatım boyunca hem kurduğum şirketi bir dünya şirketi yapmak için, hem de ülkeme ve dünya barışına katkıda bulunmak için çok çalıştım. Hatalar da yaptım, ama onlardan öğrendim, yılmadım yine çalıştım.
27 yaşındayken şirketimi kurdum, her zaman gençlere inandım, güvendim ve onlara inisiyatif verdim, imkân yarattım. 56 yaşındayken işleri oğluma devrettim, Sinan 26 yaşında genel müdürlüğü üstlendi, torunum Mehmet de 29 yaşında bu göreve geldi. Her alanda diyaloğun ve hoşgörünün dostluğa ve barışa hizmet edeceği düşüncesiyle hareket ettim. Yaratıcı olmanın, yenilikleri takip etmenin ve onlara adapte olmanın tecrübeden daha önemli olduğuna; insanları sevmenin, çok çalışmanın ve dürüst olmanın başarıyı ve mutluluğu getireceğine inandım.Gençlere tecrübelerimi aktarmak ve onlara İnsanları sevin, dostluğa ve barışa inanın, mesut olun böylece problemlerinizin büyük kısmını halletmiş olursunuz, diye seslenmek için anlattım.
Şarık Tara

Şarık Bey Avrupa Birliğinin ekonomi kanadının yönetiminde olsaydı, Avrupa Birliğinde bugün gördüğümüz bu problemler kesinlikle olmazdı diye düşünüyorum
Yuri Lujkov Eski Moskova Belediye Başkanı

Herkes Şarık Tarayı kendi tarafında gördü. Herkes onu kendinden sayıyordu. Milo Cukanoviç ve Filip Vuyanoviçle, hatta Hırvatistandan Stjepan Mesiçle konuştuğum zaman, Bizim Şarık, diyorlardı. Çok sık iktidar değişikliği olduğu için aynı şey Bosna-Hersekte sayısız politikacıyla da başıma geldi, hepsi Bizim Şarık, derdi...
Branko Sirvenkovski Eski Makedonya Cumhurbaşkanı

Şarık Tarada belirgin bir tevazu olması da hoşuma gidiyor... Kendisinde hayranlık duymanızı engelleyemeyeceğiniz birçok haslet var. Böylesi bir dostum olduğu için şükrediyorum.
Martti Ahtisaari Eski Finlandiya Cumhurbaşkanı

Şarık Tara bir girişimci olarak Türkiyenin en başarılı şirketlerinden birini kurdu, geliştirip bugünkü büyüklüğüne ve konumuna getirdi. Girişimcilikteki başarısı çağdaş yöneticilik için temel önem taşıyan özellikleri kendisinde toplamış olduğu gerçeğiyle açıklanabilir. Şarık Tara siyasette vizyon sahibi ve büyük bir yurtsever olarak 1970lerden bu yana Türkiyenin uluslararası alandaki ilişkilerini ve varlığını geliştirmede öncü bir katalizör görevi üstlendi.
Bu kitap Şarık Taranın olağanüstü kişiliğini ve uluslararası ilişkiler alanındaki olağandışı başarılarını ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.
Prof. Klaus Schwab
Dünya Ekonomik Forumu Başkanı

Emeği Geçenler

Yazar   : Çiğdem Tüzün
Yazar   : Sühan Muratlı
Yazar   : Çiğdem Tüzün;Sühan Muratlı

Satış

25.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim