Detaylar

Kategori Roman - Türk Klasikleri
Yayıncı Martı Yayınları (Kampanya)
Liste Fiyatı 29.63
Format Kitap
Barkod 9786055872854
Yayın Tarihi 2010-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 782
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Unutulan Kraliçe

İki krallık, Bir Kraliçe.
Soyluluk Oyununda En Büyük Koz Asalettir...
Aç kalmıştı, etrafında kimseler yoktu. Bulunduğu durumdan kaçabilmesinin tek yolu evlenmesiydi. Annesi sadece kendi ilişkileriyle meşguldü, babası da-onu sevmesine rağmen- kendi dünyasında yaşıyordu.

Paris karışıktı, gücü zayıflayan kralın otoritesini ele geçirmek isteyenler birbirleriyle kıyasıya savaşırlarken, İngiltere kraliyetinden yollanan galli elçi Catherinenin dikkatini çekti çünkü Catherine yalnızdı ve kendini bu kaos içinde başıboş dolaşan bir varlık gibi hissediyordu.

Evleneceği adamın kim olduğunu öğrendiğinde, ruhu da Paristeki o kaos havasına büründü. Düşmanı, işgalci İngilizlerin kralı şimdiyse Fransayı fethetmeye gelmişti.Valvoisli Catherinenin karşısında V. Henry vardı.Soylu bir aileden gelen Catherine ve İngiliz kraliyetinin varisi V. Henry.

Nikah kıyıldı, kıyıldı kıyılmasına fakat Catherinei hiç de alışık olmadığı bir hayat ve bir adam bekliyordu. Londranın ortasına salıverilmiş bir Fransız nasıl hissedecekse o da böyle hissedecekti. İki farklı aristokrasinin ortasında yaşama alışması neredeyse imkansız olan Catherinenin peşini bırakmayan yalnızlık da bunlara eklenince durum daha da kötüye gitmişti.Yeni eşi sürekli savaşlara gidiyor ve uzun süre Catherinele ilgilenmiyordu. Onun bu durumda neler hissettiğini en iyi anlayan bir kişi vardı-ve bu arkadaşlık tehlikeli olduğu kadar da çekiciydi.


Dönemin korku ve entrika dolu atmosferini başarıyla anlatan, sürükleyici bir tarihi romanı
Daily Mail, Haziran 2009

İyi bir araştırma ve hayal gücüne dayanan, zengin içeriğiyle orta çağ Avrupasını mükemmel anlatan bir eser, kesinlikle tavsiye ediyoruz.
The Times Edebiyat Köşesi, Temmuz 2009

Bennetin kalemi iyi düşünerek, tarihin sayfalarını iyi karıştırarak geçmiş ve şimdiki zamanı iyi harmanlayarak yazıyor. Gerçeklere dayandırılan hikayeler ve olaylara eklenen romantizm kitaba bambaşka bir hava katıyor.
The Times, Mayıs 2009

Çağımızın en iyi tarihi romanlarını yazan Bennett, unutulan bir kraliçenin muhteşem portresini çiziyor.
Lancashire Evening Post gazetesi.

Kurgu ve gerçeğin birleştiği harika bir eser. Yazarın karakterleri, hikayesi ve akıcı yazım tarzı sizi alıp orta çağa götürüyor. Tek kelimeyle muhteşem bir kitap.
Tarihi Roman derneği (Editörün seçtikleri)Mayıs 2009

Emeği Geçenler

Yazar   : Vanora Bennett
Çevirmen   : Bahar Çelik

Satış

29.63
Liste Fiyatı : 29.63
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim