Detaylar

Kategori Spor - Diğer
Yayıncı Sokak Kitapları Yayıncılık
Liste Fiyatı 18.00
Format Kitap
Barkod 9786054685851
Yayın Tarihi 2013-01-29
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 205

Boz Baykuşlar; Bize Her Yer Deplasman

Neredeyse her özelliğiyle daha önce tribünlerde görülmemişi ortaya koyan Boz Baykuşlar'ın temelindeki değerler, kuruluş aşaması, nasıl bu denli ses getiren bir oluşum haline geldiği ve kamuoyunca bilinen eylemlerinin arka planını bu kitapta detaylarıyla bulabilirsiniz.

Genel olarak Boz Baykuşlar'ın 2 senelik serüveninin hikayesi ve tribüncülük olgusuna bakışlarını içeren bu kitapta, grupla ilgili akla gelen en genel soruların da yanıtlarını bulabilirsiniz. Neden baykuş? Siz gerçekten İstanbul BBSK'yı destekliyor musunuz yoksa işin makarasında mısınız? O pankartlar nasıl ortaya çıkıyor? Grubun harcamaları ne şekilde karşılanıyor? Ayrıca Türkiye'deki taraftar grupları ve Boz Baykuşlar arasındaki taraftarlık algısı farklarını anlama konusunda Türkiye'deki önde gelen bir çok takımın tribün gruplarının üyelerinden alınan kendi taraftarlık bakışlarını anlattıkları yazıları da derlenmiştir.

Boz Baykuşlar'ın çıkışını ve tribündeki varlığını, Brecht'in yabancılaştırma efektine benzetiyorum. Onlar da futbol sahnesinde aynı işi yapıyorlar. Manyaklaşmayın, fazla ciddiyetin lüzumu yok, eğleniyoruz işte neticede, demeye getiriyorlar. Futbolun kağşamış klişelerini tiye alan sloganlar üretiyorlar.
-Tanıl Bora, Yazar-

Boz Baykuşlar'ın ne kadar akılcı ve ne kadar orijinal olduğu konusunda herkes hemfikir.
-Uğur Meleke, Futbol Yorumcusu-

Bugün başka türlü bir futbol kültürünün izlerini arıyorsak, onların sesine kulak vermek zorundayız.
-Bağış Erten, Spor Yazar-

Satış

18.00
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim