Detaylar

Kategori Siyasal Hayat - Türkiye
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım (Promosyon)
Liste Fiyatı 12.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9789752977174
Yayın Tarihi 2006-02-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 291
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Daha Fazla Özgürlük; Türkiye'de Toplumsal Uzlaşmanın Son On Yılı

Türkiye`nin düşünce yelpazesinde özgün bir duruşa sahip olan Nevval Sevindi`yi özellikle kadınların ve gençlerin sorunlarına karşı duyarlılığıyla tanıyoruz. Kitapları, sivil toplum çalışmaları, Anadolu`da verdiği sayısız konferanslarının yanı sıra köşe yazılarında da günümüz dosyası ve Türkiye`nin kültürel, sosyal ve bireysel sorunlarıyla yakından ilgili.
1995-2005 yılları arasında kaleme aldığı yazılarının derlendiği bu kitabın temel amacı, son on yılın karmaşasını, şiddetini ve uzlaşmaya geçişi tarif etmek, nereden nereye geldiğimizi görebilmek, bir el fenerinin kısıtlı aydınlığında da olsa yeniden hatırlamak…

Krizler, siyasetçilerin ego çekişmeleri, milletin yaşadığı sıkıntılara rağmen her seçimde sağduyu göstererek yeni birine şans vermesi, anlaşamayan koalisyonlar, önlenemeyen enflasyon, bitmeyen gerici-ilerici kavgası, dinci sıfatının karalama olarak kullanılması, askerlerin televizyonda sanal darbesinin konuşulduğu dönem, 28 Şubat, köprü kuran herkese saldıran medya, kendini yenilemeyen siyasetçiden bıkan milletin seçimlerde tek partiyi iktidar yapması ve yeni hükümetin AB yolculuğu kısa metrajlı bir film gibi yazılarda geçiyor hızla.

Toplumsal uzlaşma ve kültürel sentez için kavramsal teorik çalışmalara, pratikte sahadaki bilgiye ihtiyacımız olduğu açık. Daha fazla özgürlükle geleceğimizi kurabiliriz. Demokratlığın yolu herkese özgürlük….

Emeği Geçenler

Yazar   : Nevval Sevindi

Satış

12.00
Liste Fiyatı : 12.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim