Detaylar

Kategori Popüler Bilim
Yayıncı Buzdağı Yayınevi
Liste Fiyatı 59.98
Format Kitap
Barkod 9786056685842
Yayın Tarihi 2020-07-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 15.Baskı
Sayfa Sayısı 464
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Elon Musk; Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

New York Times Bestseller
The Wall Street Journal, NPR, Audible ve Amazon tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilmiştir.

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.

Elon Musk, X.com ve PayPal'in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 500 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,9 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars'a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD'deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity'nin en büyük ortağı ve başkanıdır.

Ashlee Vance, 300'e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.

Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk'ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.

Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk'ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk'a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.

-The New York Times

Ashlee Vance'ın yeni kitabı, ?Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde' tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.

-The Washington Post

Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk'ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.

-Richard Branson, Virgin Grup'un Kurucusu

Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.

-Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı

Emeği Geçenler

Yazar   : Ashlee Vance

Satış

59.98
Liste Fiyatı : 59.98
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim