Detaylar

Kategori Tarih - Diğer
Yayıncı İnkılâp Kitabevi
Liste Fiyatı 33.00
Format Kitap
Barkod 9789751029591
Yayın Tarihi 2019-10-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 464
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Sarı Paşam; Mustafa Kemal, İttihatçılar ve 2. Abdülhamit

Sarı Paşam, yirminci yüzyılın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürkün çocukluğuna, gençliğine, psikolojik ve düşünsel köklerine yapılan derin ve büyülü bir yolculuğun gerçek hikâyesidir.
1800lü yılların sonudur... Osmanlı İmparatorluğu, emperyalist bir kuşatmayla çevrilmiştir. İstanbulda Sultan II. Abdülhamit nefes aldırmayan bir istibdat düzeniyle tüm dizginleri ele geçirmeye çalışmaktadır. Selanikte vatansever, özgürlükçü subaylar gizli bir cemiyet kurmuş, ihtilal hazırlığı yapmaktadırlar. Jön Türkler Avrupada çalışmalarını sürdürmekte, İttihatçı fedailer içeride kan dökmeye devam etmektedirler.
Mustafa Kemal, bir taraftan geleceğini hazırlarken diğer taraftan vatan ve hürriyet mücadelesi vermekte, bazen de aşk acısıyla yanmaktadır.
Bu kitap sizi geçmişte bir yolculuğa çıkaracak: Önce Mustafa Kemali tanıyacaksınız bu yolculukta; hiç bilinmeyen özelliklerini öğreneceksiniz; gerçekleşecek çocukluk düşlerine tanık olacaksınız. Onunla Manastır, Selanik, Şam ve İstanbul arasında gidip geleceksiniz. Sonra, Jön Türklerle ve İttihatçılarla tanışacaksınız: Enver, Talat ve Mithat Şükrüyle Selanikin arka sokaklarında bir evde yapılan vatan ve hürriyet konulu gizli toplantılara kulak misafiri olacaksınız. Teğmen Atıf ve Yakup Cemille silahların gölgesinde çatışmaya girecek, icabında yarıp çıkacaksınız!
Ve sonra Sultan II.Abdülhamiti tanıyacaksınız; Padişahın gizli dünyasının kapılarını ardına kadar aralayacak; duygularını, düşüncelerini, kaygılarını, korkularını, doğrularını ve yanlışlarını öğreneceksiniz. Yıldız Sarayının büyük salonunda Padişahla diz dize oturup konuşacaksınız!

Emeği Geçenler

Yazar   : Sinan Meydan

Satış

33.00
Liste Fiyatı : 33.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim