Detaylar

Kategori Tarih - Diğer
Yayıncı Kalipso Yayınları
Liste Fiyatı 40.00
Format Kitap
Barkod 9786055698812
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 207
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Türklerin Etnik Kökenleri

İlkokulda ya da ortaokulda aldığımız, ezbere dayalı tarih eğitimi ne yazık ki çok kısa sürede zihnimizden uçup gitti. Geride kalanlar ise; 'Çok şanlı bir tarihimizin olduğu', 'Bir Türk'ün dünyaya bedel olduğu', 'İlk Türklerin çok cesur, çok güçlü, savaşçı, törelerine bağlı kahramanlar oldukları', 'Malazgirt'le Anadolu'nun kapılarının bizlere açıldığı', 'Viyana kapılarına kadar dayandığımız' ya da Osmanlı tarihinden birkaç küçük anekdotla kısıtlı. Oysa bir insanın tarihini, kültürünü, dilini ve etnik kökenlerini bilmesi, kimliğinin de farkına varması demektir. Tarihimize ve köklerimize sahip çıkmak ırkçılık değildir. Tarih bilinci, kişinin ülkesinde ve dünya genelinde yaşananları anlamasında olmazsa olmazıdır.
Bu kitapta, içinde farklı etnik kimliklere sahip birçok grubu barındıran 72 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti'nin etnik kökenleri, binlerce yıl öncesinden başlanarak ele alınmış ve Orta Asya bozkırlarından yola çıkıp Avrupa'nın en uzak köşelerine kadar ulaşan Türklerin binlerce yıllık tarihleri ve bugüne nasıl geldikleri incelenmiştir.
Ancak Türklerin etnik kökenleriyle ilgili olarak yapılan bu çalışma 'soya dayalı bir etnik kimliğe' vurgu yapmaktan ziyade, tarihsel kökenleri ve ortak kültürü, Türkleri bir millet olarak birleştiren değerleri tanımak amacını taşımaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Atilla Bulut

Etiketler

Tarih

Satış

40.00
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim