Detaylar

Kategori Roman - Günümüz
Yayıncı Dharma Yayınları (Promosyon)
Liste Fiyatı 10.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786055598181
Yayın Tarihi 2011-07-13
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Umutsuz Romantik Bir Adamın Günlük Acıları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 200

Umutsuz Romantik Bir Adamın Günlük Acıları

Adın aklına geliyor birden. Soyadın eksik gibi. Birkaç harf. Evet o da tamam. Günlüğün sonuna ikisini de yazmana daha çok var. Günlüklerini yazan, yani ben... Bir yasakla ikiye ayrıldığımızdan beri benim de soru sormam yasak. Gören bir daktiloyum ben. Tuvalete gitmiyorum. Ama sevişiyorum sen evde olmadığın zaman. Misafirlerimi gece ağırlıyorum. Senin kurtulmak istediğin yanlarından birisi ya da bir karakter çöplüğü değilim. Benim büyümemi istemezsin bile. Günlüğün sesi, iç ses ya da her ne dersen de. Sesin yok olduğundan beri bu mikrofondan yazdığın her şey tam bir filtresizlik içinde akıyor.

Her şeyi yazabilirim. Ama görüntü yasak. Senin de yazman yasak. İkimizin de dünyayla tek irtibatımız yalnızlığımız.

Penelope ile 40 yaşını yeni devirmiş umutsuz romantik bir adamın ne gibi bir ilişkisi olabilir...

İlki mitolojik hayali bir kahraman, ikincisi kahramanların artık olmadığı bir dünyanın hayallerinden kurtulamayan, silik karakter...

Penelope güçlü ve sadık kadın.
Umutsuz romantik adamsa kendini ve hayatı anladığında yıkılan, buna karşın hiçbir şey yapamayan, acılarıyla yaşama tutunmaya çalışan bir anti-kahraman. Kadınların çoğunlukla kaçtığı bir hayalet.
Ve bu kitabın iki adı var.
Dolayısıyla bu kitapta iki kitap var, ama tek bir girişten geçiliyor.
Umutsuz Romantik Bir Adamın Günlük Acıları, kısaca Urbaga...
Ubaarg ise öteki adı. Umutsuz Bir Adamın Acıları: Romantik Günlük...

İki kitap, günlükler ve çeşitli metinler halinde iç içe 22 bileşimden oluşuyor. Günlükler ve metinlerin aralarında doğrudan bir bağ yok, daha çok coğrafya ve iklim ilişkisi olarak yan yana okunuyorlar. Penelope ve Akdeniz ya da umutsuz bir adam ve onun boğuntulu günleri gibi...

Adam umutsuz bir romantik ve günlüğü de acılarla dolu. Kitabın ikinci yarısında ise aşka, hayata ve geleceğe dair umutları taşıyan Penelope izleri var.

Penelope, her ne olursa olsun, yaşadığımız zamanın bütün rüzgârlarına karşı duran bir güzellik ve iyilik simgesi. Onu yok etmeye ve yaralamaya çalışan bizzat aşkın ve insanın kendisi bile olsa umutsuz her adam bir romans olarak hayal ettiği yaşamında kendi Penelope'sini yaratmak ve sevmek zorunda.
Penelope ancak bu şekilde geri gelebilir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Halil Gökhan

Etiketler

Vitrindekiler

Satış

10.00
Liste Fiyatı : 10.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim